Iepazīstiet bēbīšu skolu “Matejs”

Fotostāsts no Bēbīšu skolas “Matejs” un vadītājas Lāsmas Baštikas stāstījums par nodarbībām pašiem mazākajiem palīdzēs rast priekšstatu par to, kas notiek bēbīšu skoliņās. Izvēloties bēbīšu skoliņu, jūs zināsiet, ko varat sagaidīt, ko jautāt nodarbību vadītājai, lai izvērtētu, cik profesionāli un pārdomāti veidota programma un vai tā jums ir piemērota.

Par bēbīšu skoliņām kopumā lasiet šeit!

Ideju par skolu, kur pieaugušais reizi nedēļā velta savu laiku un nedalītu uzmanību savam bērnam, guvām Zviedrijā. Tur tā bija orientēta tikai uz muzikālo attīstību un vecāku sadraudzību. Likām klāt vispusīgu programmu bērna fiziskās, psihoemocionālās, muzikālās attīstības veicināšanai.

Iekļaujam programmā mikrologopēdiju- lai veicinātu labu un pareizu bērna valodas attīstību, masāžas elementus – tik saprotamus, ko katrs vecāks var darīt arī mājās.

Katrā uzdevumā ir vieta bērna uzmanības treniņam, psihoemocionālās inteliģences veidošanai.
Skolas apmeklējums ļauj mammām un tētiem  satikties ar citiem vecākiem, izrunāt sev aktuālus jautājumus ar profesionāliem pedagogiem un pediatru. Tāpēc pirms un pēc nodarbības ir ‘brīvais laiks”. Mācāmies kopā svinēt svētkus, lai mācētu otru apsveikt, samīļot, priecāties kopā un līdzi just.

Svinam gan vārda dienas, dzimšanas dienas, tēvu dienu, gan māmiņu dienu, arī Valentīndienu, Lieldienas, 18.novembri. Ziemsvētki ir īpaši mūsu skolā- ierodas pats Ziemsvētku vecītis un ir kopā ar bērnem, ģimenēm un visiem radiņiem.
Vecākiem bieži vien ir laba iespēja redzēt un nebaidīties no kādām lietām un uzdevumiem, jo viņš redz citu vecāku rekciju un attieksmi.
Vecāki arī redz tās lietas, ko bērns nevarēja vai bija nedrošs, bet pēc kādām 3- 4 nedēļām viņš to brīnišķīgi apgūst.
Bērni iemācās dziesmas un skaitāmpantus tik fenomenāli, ka mums pieaugušajiem ikreiz jābrīnās, cik maza cilvēka saprašana un domāšana īstenībā ir ar milzīgām iespējām.
Ir lietas, ko mēs bērnam nemācam, jo tas prasa piepūli, mums ar to negribas nodarboties. Tomēr tas nenozīmē, ka bērns to nevar apgūt.
Kopējās nodarbībās vecāki labi sāk sajust, kas viņa bērnam labi padodas, uz ko interese un spējas. Vai tie ir rokdarbi, vai mūzika, vai fiziskas aktivitātes. Vai pietiek pacietība, vai pie tās jāpiestrādā. To visu vecāki var pilnveidot, attīstīt vai palīdzēt apgūt.

Liela nozīme ir sociālām iemaņām – tu neesi viens šajā pasaulē. Arī citi jūt, citi priecājas, bēdājas, citam sāp. Ne jau tev vienam visu gribas- arī tam citam cilvēkam. Sākas pirmās iemaņas, kā kopīgi rotaļāties. Mājās jau tas ir savādāk- lielie brāli vai māsas ir spiesti piekāpties- jo tu esi mazs. Pieaugušie arī. Bet vienaudžu vidū jau citi likumi. Gadās arī kāds mazāks par tevi- kā tad?
Bēbīšu skola savā ziņā ir mājmācība, jo te katrs strādā ar savu bērnu, bet skolotājs ir kā priekšā teicējs, kas parāda, pastāsta. Vecāks doto informāciju pielāgo savām sajūtām, bet pamats tiek parādīts.
Skoliņā strādājam arī ar bērniem ar īpašām vajadzībām. Tās ģimenes un vecāki ir īpaši uzteicami-tas ir morāli grūti- būt veselu bērnu sabiedrībā, kopā ar mammām un tētiem, kam šādu problēmu nav.
Strādājam arī ar sociāli grūtām ģimenēm un problēmu ģimenēm, piedāvājot ne tikai skolas stundiņas, bet arī seminārus par bērnu emocionālo audzināšanu.

Ko saka par skoliņu vecāki?

“Bērnam ir viegli iekļauties bērnudārza vai skolas dzīvē, jo viņš ir pieradis klausīties un viņa uzmanība ir trenēta, bērns ir drošs, sabiedrisks un patstāvīgs”.

Vēlaties uzzināt vairāk? Dodieties uz iepazīšanās nodarbību “Matejā”!

Bēbīšu skola “Matejs”Matīsa iela 50 b, Rīga, Tel. 26540094

Ja esat apmeklējis nodarbības “Matejā”- pastāstiet kā patika komentāros!

Autors

Psiholoģe, pētniece, domnīcas redaktore
Related Posts